Alman üretici, X Serisi olarak adlandırdığı pickup modelinin iki farklı versiyonunu, İsveç’in başkenti Stockholm’de tanıttı. Stylish Explorer adını verdiği versiyonu premium ve sportif olarak niteleyen markanın, Powerful Adventurer versiyonu ise safkan bir off-road aracı olarak gözüküyor.

 

mercedes-pickup-oto-ekspertiz

 

Stylish Explorer, çift kabin, spor tampon ve 22 inçlik jantlara sahipken, Powerful Adventurer’da ise daha fazla yerden yükseklik, ekstra gövde korumaları, off-road lastikleri ve vinç yer alıyor. Giriş seviyesindeki araçlar arkadan itişli iken, dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyon olarak sunulacak. Güç ünitesi olarak ise dört adet benzinli ve dizel motor bulunacağı açıklanırken, detaylı bilgiye yer verilmedi.

 

mercedes-pickup-oto-ekspertiz2

 

Ancak tanıtımda yer alan modelde, ürün gamının en üst versiyonunda olması beklenen dizel bir V6 motor bulunduğu bildirildi. Bu motora sahip model, 1,1 tondan fazla yük taşıma kapasitesine sahip olacak.

Mercedes X Serisi ‘nin daha önce, Nissan Navara ve Renault Alaskan ile aynı platforma sahip olacağı belirtilmişti.

Avrupa, Avustralya ve Güney Afrika pazarı için üretilecek araçların, 2017 yılının sonlarında Barselona’daki Nissan fabrikasından, yine Latin Amerika için ise 2018 yılında Arjantin-Cordoba’daki Renault fabrikasından çıkması bekleniyor.

Yorum yaz:

*

Email adresiniz yayınlanmayacak.

© 2016 www.veotesi.com | Tüm Hakları Saklıdır.

logo-footer

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ:               

Pilot Garage Antalya Merkez